Łatwiej, szybciej, skuteczniej, czyli... MASZYNY ZIELONKOWE NA POLACH ZS CKR w Rudce

0515 czerwca 2012r. na polach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce odbył się pokaz pracy nowoczesnych maszyn z linii zielonkowej firmy Krone oraz ciągników firmy Same Deutz Fahr. Zorganizowany on został we współpracy z Przedsiębiorstwem Handlowo-Produkcyjnym AGRO-ROLNIK ze Śniadowa, które nie tylko sprowadziło do nas te maszyny, ale też zasponsorowało pyszny bigos, będący dziełem... naszych szkolnych kucharek.

W pokazie uczestniczyli:

* p. Jarosław Kulesza - Prezes Zarządu P.H.P Agro-Rolnik oraz przedstawiciel handlowy tej firmy, p. Andrzej Boguski;

* p. Andrzej Jabłoński - Dyrektor Generalny Same Deutz Fahr oraz kierownik sprzedaży, p. Robert Jarosz;

* rolnicy, rodzice naszych uczniów, absolwenci ZS CKR;

* nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZS CKR.

Podczas pokazu prezentowane były m.in.: kosiarki rotacyjne, przetrząsaczo-zgrabiarki, prasy belujące z owijarką, ładowarki oraz współpracujące z nimi ciągniki.

Już po raz drugi w tym roku szkolnym, wspólnie z AGRO-ROLNIKIEM realizowaliśmy współpracę, która łączy interesy wszystkich zgromadzonych na pokazie:

• rolników i uczniów naszej szkoły - przyszłych rolników, którzy chcąc utrzymać swoje gospodarstwa na dobrym poziomie, podążają za nowinkami technicznymi i technologicznymi usprawniającymi ich codzienną pracę;
  • szkoły - która ma... i skutecznie realizuje ambicje kształcenia swoich wychowanków zgodnie z najnowszymi osiągnięciami w tym zakresie;
  • firmy Agro-Rolnik, która nie tylko zarabia na sprzedaży prezentowanych maszyn, ale też upowszechnia postęp technologiczny w rolnictwie i przyczynia się do podnoszenia jakości kształcenia młodych kadr dla sektora rolnego.

Cieszy nas bardzo ta współpraca - za taki jej wymiar bardzo jesteśmy wdzięczni. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Prezesa Jarosława Kuleszy, który swoją życzliwością dla nas tę współpracę wzmacnia i daje nadzieję na jej rozwój w najbliższej przyszłości.

H. L.