Wyjazd edukacyjny w ramach CEKIN

058W związku z rozpoczęciem nowego etapu realizacji projektu "Wzmocnienie kompetencji kluczowych w zakresie inicjatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół rolniczych w Polsce - CEKIN" 27.06.2012r. po raz pierwszy uczestniczyliśmy w wyjeździe edukacyjnym.

W praktyce odnawialne źródła energii poznaliśmy zwiedzając wzorcowy dom mieszkalny produkowany z materiałów energooszczędnych w firmie Budimex Danwood w Bielski Podlaskim, w którym zainstalowane są pompy ciepła i kolektory słoneczne.

Turystykę przyrodniczą poznawaliśmy uczestnicząc w wycieczce z przewodnikiem po Białowieży. Rozumienie koncepcji dziedzictwa kulturowego oraz potrzeby jego ochrony pogłębialiśmy wędrując Szlakiem Dębów Królewskich, zwiedzając Muzeun Przyrodniczo - Leśne oraz Rezerwat Dzikich Zwierząt.

Pomysł na biznes agroturystyczny mogliśmy poznać podczas odwiedzin gospodarstwa agroturystycznego Sioło Budy w miejscowości Budy.

Wyjazd współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Teresa Snarska