MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Rok szkolny 2012/2013

Wakacje...

test

055W piątek 28 czerwca 2013r. zakończyliśmy długi, pracowity i pełen sukcesów rok szkolny 2012/2013. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym z udziałem pocztu sztandarowego Zespołu.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie na konferencji naukowej w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

test

21 czerwca 2013r. uczniowie kl. III TA wraz z nauczycielem historii wzięli udział w konferencji naukowej "Podlasie Nadbużańskie" 500-lecie Powstania Województwa Podlaskiego, zorganizowanej przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Konferencja była pouczającym doświadczeniem. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przedstawionych referatów. Mieli okazję poznać efekty pracy naukowej historyków z Polski i zza granicy, którzy zajmują się badaniem różnych aspektów przeszłości Podlasia. Udział w konferencji został przez uczniów uznany za interesującą lekcję historii.

Jarosław Bobel

"Niedziela u Ossolińskich"

test

05416 czerwca 2013r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce odbył się Festyn sportowo-rekreacyjny i Piknik rolniczy "Powitanie lata u Ossolińskich". O godzinie 12:00 uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Rudka pan Andrzej Anusiewicz, dyrektor ZSCKR im. K. Kluka pani Halina Leszczyńska i dyrektor ZS im. Jana Pawła II pani Danuta Kresso - współorganizatorzy imprezy.

Czytaj więcej...

Konkurs "Wspomnienie z regionu (...)

test

Uczennice kl. III Ta: Karolina Puchalska i Joanna Zdrojkowska wzięły udział w konkursie "Wspomnienie z regionu - wizualizacja w oparciu o działanie PROW 2007-2013" zorganizowanym przez MRiRW. Na jego potrzeby wykonały makietę przedstawiającą zagospodarowanie parku szkolnego.

27 maja 2013r. wzięliśmy udział w uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Mięliśmy okazję obejrzeć tam wiele bardzo ciekawych i atrakcyjnych wizualnie makiet.

Czytaj więcej...

Byliśmy na festynie w Boćkach...

test

0532 czerwca 2013r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, w odpowiedzi na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół w Boćkach p. Kazimierza Pietraszko, wzięli udział w "Festynie rodzinnym". Udaliśmy się tam z wystawą fotograficzną, obrazującą ciekawe wydarzenia z życia naszej szkoły. Do obejrzenia wystawy zachęcały smakowite zapachy unoszące się z naszego stoiska promocyjnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się "kolorowe" naleśniki przygotowane przez uczniów klasy I technikum żywienia - Annę Marczuk i Jerzego Mazura.

Czytaj więcej...

WYJAZD NA OGÓLNOPOLSKI KONGRES MŁODYCH ROLNIKÓW

test

05218 maja 2013r. uczniowie kl. III TA, IIITR, i IIITŻiGD wzięli udział w Ogólnopolskim Kongresie Młodych Rolników, który odbył się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W Kongresie uczestniczyło ponad 300 młodych rolników ze wszystkich województw.

Czytaj więcej...

Nasz udział w konkursie "Smaki Wsi"

test

051W dniach 16-18.05.2013 roku uczniowie klasy III TŻ Karolina Niemyjska oraz Maciej Sokołowski wzięli udział w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym "Smaki Wsi" zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. F. Kamińskiego w Karolewie.

Czytaj więcej...

Sukces naszych uczennic!

test

Dwie nasze uczennice - Maria Magdalena Zgiet z klasy I i Anna Łysiuk z klasy II wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Pszczoła w środowisku".

Konkurs został ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaski Związek Pszczelarzy w Białymstoku, Terenowe Koło Pszczelarzy w Sejnach oraz Ośrodek Kultury w Sejnach i stanowi element obchodów140 rocznicy powstania organizacji pszczelarskiej na Sejnenszczyźnie i Suwalszczyźnie (Koło Pszczelarzy w Sejnach to najstarsza organizacja pszczelarska w Królestwie Polskim i jedna z najstarszych na ziemiach polskich).

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie!

test

04925 kwietnia 2013 roku Darek Anasiński, uczeń klasy IV Technikum Rolniczego zajął 14 miejsce w centralnym finale V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ERGONOMII I BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE, organizowanego przez redakcje miesięcznika AGROmechanika oraz Wydział Inżynierii Produkcji SGGW.

Konkurs odbywa się corocznie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jego Magnificencji Rektora SGGW oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Patronatem medialnym jest TVN Turbo.

Władysław Romanowicz

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

test

050W naszej szkole uczciliśmy 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Biało-czerwona iluminacja oświetliła fronton pałacu Ossolińskich. W dniach 22.04 - 06.05.2013 szkolny hol stał się miejscem prezentacji wystawy okolicznościowej poświęconej twórcom i przesłaniu Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Odbył się także konkurs historyczny, w którym wzięli udział uczniowie pierwszych klas. Celem konkursu było przypomnienie okoliczności uchwalenia konstytucji w trudnych dla I Rzeczypospolitej czasach i jej znaczenie w dziejach naszego państwa. Zwycięzcą konkursu został uczeń kl. I TR - Piotr Wasilewski.

Czytaj więcej...

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15