MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Czas matur

test

84Kasztany w szkolnym parku ciągle nie kwitną, ale maturzyści przystąpili do egzaminów maturalnych. Matura to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Każdy uczeń musi zdać co najmniej cztery egzaminy pisemne i dwa ustne.
Tegoroczni absolwenci są pierwszym rocznikiem, który zdaje maturę według nowych zasad. Muszą oni - tak jak abiturienci z lat poprzednich - zdać trzy obowiązkowe pisemne egzaminy maturalne: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki. Egzaminy te są przeprowadzane na jednym - podstawowym poziomie. Będą musieli też przystąpić do, co najmniej, jednego pisemnego egzaminu z grupy tak zwanych przedmiotów do wyboru zdawanego tylko na jednym poziomie – rozszerzonym.
Zgodnie z nowymi zasadami muszą - też tak jak dotąd - przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego, przy czym egzamin z języka polskiego ma zmienioną formułę. Zdający losuje zadanie przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Może ono dotyczyć fragmentu tekstów - literackiego, popularno-naukowego lub reprodukcji. Maturzysta ma 15 minut na przygotowanie wypowiedzi inspirowanej wylosowanym tekstem kultury.

85
Absolwenci wcześniejszych roczników zdają maturę według starych zasad i mają inne arkusze.
Naszym maturzystom życzymy: połamania piór, giętkiego języka, łatwych zadań oraz weny twórczej. Mocno trzymamy za Was kciuki. Powodzenia!

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15