MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Gimnazjalisto, stoisz przed wyborem zawodu!? Wybierz ZSCKR w Rudce!

test

87To hasło umieszczone na szkolnej auli witało w środę 27 kwietnia 2016r. młodzież z okolicznych gimnazjów: z Oleksina, Rudki, Klukowa, Wyszek, Glinnika, Szepietowa, Dziadkowic, Grodziska, Nowych Piekut, Bociek, Bogut, Ciechanowca, Perlejewa i Siemiatycz.
Na ten wyjątkowy dzień przygotowaliśmy ciekawy program, w którym znalazły się m. in.: zwiedzanie obiektów szkolnych, prezentacja szkoły i zawodów, różnorodne konkursy, smaczne degustacje w stołówce internatu i pracowni żywienia. Staraliśmy się udowodnić naszym gościom, że historyczne miejsce może być centrum nowoczesnej edukacji. Atuty szkoły przedstawiali nasi nauczyciele i zaangażowani uczniowie.
Podzielona na cztery zespoły ponad trzystuosobowa grupa zwiedziła pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych znajdujące się w budynku głównym szkoły. Zwiedzanie zakończył pokaz dekorowania tartinek prowadzony w pracowniach żywienia oraz degustacja kuszących z daleka zapachem rogalików.
W zielonej pracowni i warsztatach nasi goście zapoznali się z nowoczesnymi maszynami do uprawy, zbioru i chemicznej ochrony roślin. Duże zainteresowanie, szczególnie wśród męskiej części gimnazjalistów, wzbudził konkurs wiedzy technicznej.
Po „czymś dla umysłu" przyszła kolej na „coś dla ciała". W tym celu parkowymi alejkami uczniowie przeszli do internatu, gdzie obejrzeli pomieszczenia mieszkalne i te, w których można spędzać czas wolny oraz poznali organizację życia w internacie. W stołówce internatu czekał na gości pyszny poczęstunek, który był przedsmakiem kuchni, jaką serwują mieszkańcom na co dzień panie kucharki. Posileni uczniowie przyjęli zaproszenie do naszych obiektów sportowych, gdzie panowie od wychowania fizycznego zaprosili ich do zabaw ruchowych.
O 11.15 spotkaliśmy się wszyscy na dużej hali. Tu pobyt gimnazjalistów uświetnił pokaz tańca nowoczesnego, a laureaci konkursów i zabaw odebrali swoje nagrody.
Zamykając Dzień Otwarty, Pani Dyrektor Halina Leszczyńska wyraziła nadzieję, że goście zabiorą ze sobą dobre wrażenia i że pobyt w naszej szkole ułatwi gimnazjalistom wybory edukacyjne.
Skierowała również serdeczne podziękowania do nauczycieli - opiekunów gimnazjalistów, do dyrektorów gimnazjów, którzy zorganizowali swoim uczniom przyjazd oraz do gości indywidualnie odwiedzających naszą szkołę.
Życzymy trafnego wyboru swojej wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej, dziękując za wizytę, zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu - wśród odwiedzających i gąszczu wydarzeń z pewnością odnajdziecie siebie.
Do zobaczenia we wrześniu...
Joanna Nietupska

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15