MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Ziołowy Zakatek

test

104Piękna i słoneczna środa, 25 maja 2016 roku, była szczególnie wyjątkowa dla klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Tego dnia pod opieką wychowawczyni Pani Marty Szymańczyk szczęśliwi uczniowie z klasy I TŻ odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne "Ziołowy Zakątek" w miejscowości Koryciny. Była to nagroda ufundowana przez Panią Dyrektor Halinę Leszczyńską za zajęcie III miejsca w zmaganiach klasowych podczas szkolnej kampanii Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia.
Naszą wspaniałą wycieczkę rozpoczęliśmy od przygotowania aromatycznych mieszanek zapachowych z ziół przedstawionych przez Panią Natalię, która była naszym przewodnikiem. Spośród wielu gatunków suszonych ziół wybieraliśmy te, które najbardziej przypadły nam do gustu swoimi niezwykłymi walorami. Następnie, pod opieką przewodnika udaliśmy się na ciekawy spacer po przepięknym ogrodzie botanicznym. Z zaciekawieniem słuchaliśmy o urokach tego miejsca, a także o planach dotyczących rozbudowy ogrodu. Spacerując pośród licznych poletek przeróżnych roślin słuchaliśmy z uwagą ciekawostek na temat roślin Ziołowego Zakątka. Korzystając z blasku majowego słońca i pięknej wiosennej pogody chętnie braliśmy udział w licznych atrakcjach gospodarstwa. Uczniowie z apetytem próbowali słynnej Korycińskiej pizzy z ziołami, na którą czekało tak wielu uczestników. Bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów cieszył się plac zabaw, a także boisko do siatkówki plażowej, na której rozegraliśmy emocjonujący mecz. Dodatkowo w części gospodarstwa przeznaczonej dla zwierząt podziwialiśmy wiele ciekawych i zadziwiających gatunków kur, królików, świnek i kaczek.
Niezwykle szczęśliwi i zadowoleni wyjazdem do Korycin musieliśmy już wracać do Rudki. Z pewnością gospodarstwo "Ziołowy Zakątek" zapamiętamy na długo i chętnie wrócimy tam w przyszłości.


Mateusz Aseńczuk

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15