MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

„Powitanie lata u Ossolińskich” 2016. Festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy w Rudce.

test

112W niedzielne popołudnie 12 czerwca 2016 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce gościł licznie przybyłych gości. Park i obiekty szkolne wypełniły rzesze zwiedzających. Cykliczna impreza odbywa się tradycyjnie w czerwcu w pięknych plenerach pałacowo-ogrodowych szkoły, która jest jej głównym organizatorem. Strategicznymi partnerami tego przedsięwzięcia są Gmina Rudka oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. Tegoroczny festyn i piknik rolniczy współorganizowany był przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Podlaskiego i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach II schematu Pomocy Technicznej PROW na lata 2014 – 2020. Partnerami imprezy byli też: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Nadleśnictwo Rudka.
W otoczeniu dającym możliwość kontemplacji piękna przyrody, będącym miejscem odprężenia i rozkoszy dla oczu można było spędzić z całą rodziną aktywnie, przyjemnie i pożytecznie niedzielne popołudnie w życzliwej, swojskiej i prawdziwie familiarnej atmosferze. Organizatorzy festynu ze szczególną dbałością starali się zapewnić bogaty w liczne atrakcje program dostosowany do zainteresowań odwiedzających gości. Oferowane były wystawy, pokazy sprzętu rolniczego, zwierząt gospodarskich, wykłady branżowe, stoiska firm i instytucji działających na rzecz rolnictwa, stoiska degustacyjne, handlowe, ludowe i wyrobów regionalnych. Odbywały się występy artystyczne, turnieje sportowe, konkursy o tematyce rolniczej, gry, zabawy i pokazy dla dzieci, loterie fantowe, jarmark staroci, przejażdżki powozami itp. Nie mogło zabraknąć regionalnego jadła i piknikowych przekąsek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolne stoisko degustacyjne i kawiarnia. Odwiedzający tego dnia szkołę liczni goście mieli również możliwość zapoznania się z nowoczesną ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce.
Uczestnicy festynu mogli spotkać przechadzających się parkowymi alejkami młodych ludzi ubranych w stroje stylizowane na epokę XVIII wieku. Stało się już tradycją, że organizatorzy nawiązują w ten sposób do historii Rudki związanej z zasłużonym dla miejscowości rodem Ossolińskich.
Przez cały czas trwania imprezy pokazom oraz konkursom towarzyszyły występy zespołów muzycznych i folklorystycznych. Na scenie prezentowały się: Zespół „Polne maki" z Dołubowa, „Septyma" z ZSCKR im. K. Kluka w Rudce, Kapela „Szwagry", Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie", Ciechanowiecka Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki", Aga En, Zespół Ludowy „Laskowianki" z Laskowca, zespół „Fart". Jak zawsze, duże zainteresowanie towarzyszyło występom dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. Pracownicy Nadleśnictwa w Rudce przeprowadzili konkurs „Drzewo mądrości". Program na scenie zakończył się występem gwiazdy wieczoru – zespołu „Toples".
Kolejne „Powitanie lata u Ossolińskich" przeszło do historii. Sprzyjająca imprezie słoneczna pogoda, życzliwa atmosfera, piękne otoczenie oraz bogaty w różnorodne tematycznie atrakcje program przyczyniły się do tego, że liczni tego niedzielnego popołudnia goście mogli czuć się usatysfakcjonowani wizytą w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15