MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Szlachetna Paczka 2016

test

54Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w projekt Szlachetna Paczka organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Koordynatorem działań był Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Martą Szymańczyk.
Rodzina, którą w tym roku wspomogliśmy to mama Teresa, tata Andrzej, dzieci: Paulina, Mateusz, Weronika oraz dziadkowie pani Barbara i pan Jerzy, pochodzący z naszej okolicy. Z zapałem zabraliśmy się do planowania całej akcji, a następnie do jej rozpropagowania, poprzez informacje w klasach i na tablicach ogłoszeń. W pierwszej kolejności poznaliśmy potrzeby oraz marzenia rodziny. Następnie zorganizowaliśmy szereg działań, aby przygotować dla niej paczki:

  •  sprzedaż piernikowych choinek podczas szkolnych Mikołajek,
  •  zbiórka żywności, środków czystości oraz artykułów szkolnych wśród młodzieży, nauczycieli i pracowników,
  •  zbiórka datków do puszki na zakup odzieży, obuwia i drobnych upominków dla każdego członka rodziny.

Zbiórki trwały do 9 grudnia i wszyscy chętnie włączyli się do akcji - przygotowane kosze błyskawicznie zapełniły się różnymi produktami. Również datki do puszki okazały się być wystarczająco hojne, aby zakupić potrzebne rzeczy. Łącznie zebraliśmy ok. 140 kg artykułów spożywczych, środków chemicznych i artykułów szkolnych. Dodatkowo zakupiliśmy obuwie dziecięce, męskie, damskie, odzież dziecięcą, zabawki oraz kosmetyki. Podarowane zostały również buty i odzież damska, plecak i piórnik oraz maskotki. Wszystkie zebrane i zakupione produkty zapakowaliśmy w piątek, 9 grudnia, do 16 ciężkich, wypchanych po brzegi świątecznych paczek, ozdobionych kolorowym papierem i kokardami. Gdy w piątkowe popołudnie wylądowały pod szkolną choinką na dolnym korytarzu, każdy z nas poczuł zbliżające się święta. Następnie w sobotę rano wraz z opiekunem odwieźliśmy przygotowane prezenty do magazynu Szlachetnej Paczki w Perlejewie, skąd jeszcze tego samego dnia wolontariusze zabrali je i przewieźli do rodziny. Z relacji na bieżąco wiemy, że rodzina była bardzo zaskoczona i oszołomiona tak ogromną ilością paczek i cały czas dopytywała, czy to na pewno wszystko dla niej. Dzieci biegały od paczki do paczki, energicznie rozrywały papier, by czym prędzej zobaczyć, co kryje się w pudełku. Uśmiech nie schodził z twarzy, a słowa opisujące wdzięczność i radość nie miały końca. W podziękowaniu otrzymaliśmy życzenia:

„W imieniu całej rodziny
dziękujemy darczyńcom za paczki świąteczne.
Są bardzo ładne i przydatne.
Również dziękujemy Paniom,
które nad tym pracują.
Wesołych Świąt.
Cała rodzina"
oraz rysunki, które zamieszczamy poniżej artykułu.

Szlachetna Paczka rys.1m

Szlachetna Paczka rys.2m

Szlachetna Paczka rys.3m
Jako darczyńca zostaliśmy uhonorowani Dyplomem Uznania, bo więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu.

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15