MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Czas na Staż

test

159Ogromną szansą w rozwoju naszych uczniów są zagraniczne staże w ramach programu ERASMUS +.

Kolejna grupa stażystów przeszła wszystkie etapy przygotowawcze i wyjechała do słonecznej Hiszpanii. Taki staż to poznanie nie tylko warunków pracy, kultury i mentalności Hiszpanów, nawiązanie nowych znajomości, ale przede wszystkim podniesienie swoich kompetencji zawodowych. To również możliwość zwiedzenia pięknej Walencji.
Nasi uczniowie przez trzy tygodnie pracowali w restauracjach i hotelach w centrum Walencji, poznając tajniki kuchni hiszpańskiej. Uczyli się pracy z nowymi produktami, zwłaszcza owocami morza, ale również serami, wędlinami i warzywami, z których słynie tamtejsza kuchnia, a które rzadko są dostępne w Polsce. Paella valenciana, patatas bravas, croquetas de jamon serrano czy tortilla de patatas nie mają tajemnic przed nimi, ponieważ z powodzeniem wykonywali te potrawy przez cały okres stażu. Przyjazna atmosfera i otwartość Hiszpanów sprzyjały zdobywaniu nowych umiejętności zawodowych, a także nawiązywaniu przyjaźni. Podczas pożegnań często w oku kręciła się łza.
Pobyt w Walencji to nie tylko ciężka praca. Wolne dni i wieczory były zawsze pełne atrakcji. Zwiedzanie Starego Miasta przepełnionego zabytkami, Miasteczka Sztuki i Nauki, gdzie oczarowują kosmiczne budynki Oceanarium oraz pokaz delfinów, udział w wieczorze flamenco i Nocy Muzeów, a także nauka tańców latynoskich czy wycieczki na przepiękną plażę Malvarrosa i do ogrodów Turii.
Trzy tygodnie minęły zaskakująco szybko. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że z ogromną przyjemnością wróciliby do Walencji. Wspomnienia pozostaną na zawsze, a zdobyte doświadczenie będzie procentowało w przyszłości.

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15