MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

„Wspomnienia przy stole w Rudce ”

test

17 45Pod takim hasłem podsumowano coroczną kampanię „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”.

Jak wiadomo chleb jest dla nas nie tylko artykułem spożywczym, ale także symbolem dostatku i pomyślności, dlatego w naszej szkole nawiązujemy do tradycji wypieku chleba na zakwasie.
Tydzień rozpoczęliśmy od spotkania w auli szkolnej, gdzie poznaliśmy plany        i zadania na nadchodzący tydzień oraz obejrzeliśmy dwa filmy: „Jaskiniowiec w mojej głowie” oraz ,,Sport na zdrowie”. Bogatsi w wiedzę, że kluczem do zdrowia jest nie tylko dieta, ale także aktywność fizyczna, udaliśmy się na halę sportową na kilkuminutową rozgrzewkę przed zajęciami edukacyjnymi.
Kolejny dzień upłynął pod hasłem „Śniadanie na zdrowie”. Na dużej przerwie uczniowie wraz z wychowawcami w klasopracowniach zasiedli do śniadania, ponieważ śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Podczas ,,Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia” nie zabrakło także degustacji. Mieliśmy okazję skosztować jabłek pieczonych z konfiturą, szarlotki oraz soków jabłkowo-marchewkowych świeżo wyciskanych.
Czwartek był dniem nauki wypieku chleba na zakwasie. Uczniowie wyróżnieni przez wychowawców uczestniczyli w warsztatach wypieku chleba w piekarni Pana Marka Klinickiego w Brańsku.
Podsumowanie tygodnia odbyło się w niedzielę 10 grudnia 2017roku. Cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Swoją obecnością zaszczycili nas min. Wójt Gminy Rudka- Andrzej Anusiewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka - Grzegorz Marak Godlewski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - Małogorzta Mirończuk. Młodzież zaprezentowała się w programie artystycznym „Wspomnienia przy stole w Rudce”. Rodzice naszych uczniów wzięli udział w konkursie „Co z tym jabłkiem?”, polegającym na wykonaniu ciasta z jabłkiem w roli głównej. Wszystkie wypieki były wyśmienite. Pierwsze miejsce zdobyła mama ucznia klasy III TŻ - Pani Dorota Lewczuk. Wszyscy uczestnicy z rąk pani dyrektor Haliny Leszczyńskiej otrzymali upominki za udział i zaangażowanie. Podczas spotkania można było spróbować zupy chlebowej, chleba z tradycyjnymi dodatkami oraz słodkich wypieków.

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15