MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Muzeum szkolne wzbogaciło się o cenny eksponat – popiersie Patrona.

test

17 8812 kwietnia 2018 roku zaszczycił naszą szkołę swoją obecnością wyjątkowy gość. Złożył nam wizytę Pan Roman Murawski w towarzystwie Pani Teresy Arszagi Vel Harszagi, która jest dyrektorem Polskiego Centrum Kształcenia im. Jana Pawła II w Brukseli.

Pan Roman Murawski przekazał do naszego szkolnego muzeum niezwykły dar – popiersie Patrona Szkoły, ks. Krzysztofa Kluka, wykonane według dokładnego odlewu z oryginalnej rzeźby prof. Tatarkiewicza. Oryginał znajduje się w Ciechanowcu. Pan Murawski to człowiek wielu pasji i zainteresowań. Jest rzeźbiarzem. Od lat zajmuje się również odlewnictwem. W 1968 r. założył własny zakład, w którym powstają większe i mniejsze dzieła ze stali, brązu, mosiądzu: pamiątkowe tablice, rzeźby, medale. Spod jego rąk wyszły popiersia m.in. Henryka Sienkiewicza i ks. Krzysztofa Kluka, a jednym z pierwszych odlewów były Wenus z Milo i Kasjopeja.
Pan Murawski może pochwalić się wieloma innymi zrealizowanymi pomysłami. Wiele lat temu skonstruował między innymi motorynkę, motolotnię i wiele innych wehikułów. Tymi własnoręcznie zbudowanymi wehikułami zwiedził niemal całą Polskę: od Mazur po Bieszczady. Dużo uwagi poświęca także jeszcze jednej pasji. Są to zbudowane przez niego dwie elektrownie wodne na Nurcu.
Nasze muzeum, które powstało po to, aby pielęgnować szkolne tradycje, lokalną historię oraz dorobek naszego Patrona, z którego nauk czerpiemy inspirację do nieustannego wzbogacania codziennej pracy w szkole, dzięki życzliwości Pana Romana Murawskiego wzbogaciło się o cenny dar – eksponat. Popiersie ks. Krzysztofa Kluka znalazło już swoje honorowe miejsce w muzeum. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Romanowi Murawskiemu za jego hojny dar. Dziękujemy.

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15