Literacka gra terenowa „100 książek na stulecie Niepodległości”.

17 104Jak stało się już tradycją w naszej szkole, na początku czerwca organizowana jest literacka gra terenowa.

W tym roku motywem przewodnim gry była literatura polska z okresu 1918-2018. Inspiracją do wybrania takiej tematyki są obchody stulecia niepodległości Polski.
Wszystkie klasy wystawiły swoje drużyny, które pokonały wyznaczone przez organizatorów trasy. Każda drużyna miała do zaliczenia na trasie gry 40 zadań związanych z literaturą polską. Celem gry jest zwrócenie uwagi na wartości, które niesie ze sobą dobra literatura
i motywowanie uczniów do czytania książek. Wybrana forma ma służyć dobrej zabawie i pożytecznemu spędzaniu czasu. Podsumowanie gry odbyło się w piknikowej atmosferze nad stawem w szkolnym parku. Atmosfery nie zepsuła nawet pogoda, która w tym roku zakłóciła przebieg gry terenowej drobnym deszczem. Zwycięzcą literackiej gry terenowej „100 książek na stulecie Niepodległości” została drużyna reprezentująca klasę III TŻ.