MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Gminne obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

test

18 993 Maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił konstytucję, która przeszła do historii pod nazwą Konstytucji 3 Maja.

Była to pierwsza w Europie i druga na świecie postępowa, jak na owe czasy, ustawa regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Na pamiątkę tego wydarzenia w całym kraju trwa wspólne świętowanie, w które, jak każdego roku, włączyła się społeczność naszej szkoły. Samorząd Uczniowski przygotował kotyliony, które zostały przypięte przybyłym na gminne uroczystości 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Rudce oficjalne obchody rozpoczęły się w południe Mszą świętą za Ojczyznę. W kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej, w obecności pocztów sztandarowych, rozbrzmiały dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego”. W atmosferę majowego Święta wprowadził zebranych montaż słowno – muzyczny „Moja Ojczyzna” przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Po Eucharystii uczestnicy obchodów, przeszli pod Krzyż, gdzie delegacje złożyły wieńce. Zarówno mieszkańcy, jak i przybyli goście mogli podziwiać iluminację pałacu Ossolińskich w barwach biało – czerwonych.


Wolność zawsze jest wyzwaniem.
A władza jest wyzwaniem wolności.
Nie można jej sprawować inaczej,
jak tylko służąc!
Jan Paweł II

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15