MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

VII Festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy POWITANIE LATA U OSSOLIŃSKICH

test

18 109Niedzielne popołudnie 2. czerwca 2019r. zaskoczyło nas krótkotrwałym deszczem, na szczęście tylko po to, by odświeżyć powietrze i podkreślić zapach świeżo skoszonej trawy.

 

W gronie licznie przybyłych gości, m.in. Pana Stanisława Derehajło Wicemarszałka Województwa Podlaskiego, mieszkańców Rudki i okolic, naszych uczniów i absolwentów rozpoczęliśmy kolejny już VII. festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy Powitanie Lata u Ossolińskich.
Impreza, zorganizowana przez ZS CKR im. K. Kluka w Rudce, we współpracy z Gminą Rudka oraz SP im. Jana Pawła II w Rudce, była doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, obejrzenia wystawy małych zwierząt czy wysłuchania wykładów branżowych wygłoszonych przez panią prof. dr hab. Barbarę Gąsiorowską i pana prof. Piotra Gulińskiego, wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Spacery między licznymi stoiskami firm i instytucji działających na rzecz rolnictwa- ARiMR, PODR, KRUS, oraz straganami pełnymi wyrobów ludowych i rękodzieła uprzyjemniała płynąca ze sceny muzyka w wykonaniu licznych artystów, tj. naszych koleżanek i kolegów z zespołu „ Septyma”, uczniów SP im. Jana Pawła II w Rudce, solistów i zespołów grających muzykę popularną oraz zespołów ludowych z okolicznych miejscowości – Kapela „Szwagry”, „Polne Maki” z Dołubowa, Batucada, Zespół Rodziny
i Zespół Instrumentalny ze Szkoły Muzycznej w Bielsku Podlaskim, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Szepietowa, „Mianka” z Mnia, Zespół Pieśni i Tańca „Ciechanowiec”, Zespół „3xTAK”, a także Michał Gabrysiak z Rudki oraz wychowanek naszej szkoły Wojciech Skłodowski (wokalista Crazy Boys).
Owocem naszej współpracy z Muzeum Rolnictwa im. K. Kluka w Ciechanowcu był performance prezentujący postać ks. Krzysztofa Kluka w 280 rocznicę jego urodzin. W szkolnym muzeum można było wysłuchać wykładu pana Tomaszewskiego oraz obejrzeć wystawę „60 lat szkolnictwa rolniczego w Rudce” .
Nadleśnictwu Rudka zawdzięczaliśmy nie tylko ciekawe stoisko, ale też przednie zabawy, w tym: turnieje dla kobiet i mężczyzn oraz strzelnicę laserową.
Staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich odwiedzających, zapewniając szeroki wachlarz atrakcji od warsztatów kulinarnych, poprzez konkursy rolnicze dla dzieci i dorosłych po fotobudkę i Foot Darts.
Wszyscy, których dopadł głód, mogli delektować się regionalnymi przysmakami, spróbować orientalnego sushi przygotowanego przez uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych lub napić się aromatycznej kawy w szkolnym „Bistro”.
Dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, wata cukrowa, lemoniada i lody uszczęśliwiły najmłodszych. A co sprawiło radość rodzicom? Wydaje się, że odszukiwanie siebie i kolegów na starych zdjęciach i spacer po klasach, które choć teraz nie do poznania, nadal przywołują wspomnienia. Wspomniane klasopracownie, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt multimedialny, można było nie tylko obejrzeć, ale również przetestować.
Chętnych do oglądania świata przez mikroskop, językowych interakcji oraz zapalonych graczy w szkolnej „Cyberii” nie brakowało.
Tym z Państwa, którzy witali z nami Lato u Ossolińskich DZIĘKUJEMY! Mamy nadzieję, że wspomnienia tego pełnego wrażeń dnia pozostaną z Wami na długo!

galeriafoto

 ue2

20 034

 

cooltext385639034408631

 

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15