Narodowe Święto Niepodległości 2019

19 0498 listopada 2019 roku uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Szkolne korytarze zostały świątecznie udekorowane barwami biało-czerwonymi, na ekranie telewizora na szkolnym korytarzu odtwarzano prezentacje o patriotycznej treści, w gablocie zamieszczono okolicznościową wystawę.

Wzorem roku ubiegłego, włączyliśmy się w akcję ogłoszoną przez MEN pod hasłem „Szkoła do hymnu” i punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy.
dyplomdh430W tym momencie stworzyliśmy niezwykłą wspólnotę patriotów – ludzi, którzy są POLAKAMI! Nic dziwnego, że tak się stało, bo ta pieśń przecież od lat wzrusza, dodaje sił i mobilizuje do działania.
Pani dyrektor Halina Leszczyńska w swoim wystąpieniu przypomniała nam historyczne dzieje walki o niepodległość Polski oraz zachęciła młodzież               i pracowników do uczestnictwa w gminnych obchodach tego święta w dniu       11 listopada.
Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze      i pieśni o tematyce patriotycznej. Przypomniano ważne wydarzenia historyczne, zaznaczono również rolę bohaterów walki o wolność. Uczniowie w swoich występach doskonale przekazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, wciąż wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.