„Bieg po bezpieczne wakacje” 2021

20 042W Rudce odbył się powiatowy etap zawodów biegowych pod nazwą „Bieg po bezpieczne wakacje”.

Inicjatorami akcji jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Udział w zmaganiach wzięli uczniowie i uczennice naszej szkoły. Celem zawodów było zwrócenie uwagi na bezpieczne i aktywne spędzanie wolnego czasu przez młodzież oraz popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną. Skierowana do uczniów inicjatywa polegała na pokonaniu wyznaczonego dystansu w jak najkrótszym czasie. Powiatowy etap zawodów przeprowadzony został przez profilaktyków i policjantów bielskiej jednostki Policji, przy współpracy z Nadleśnictwem Rudka i nauczycielami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Każdy uczestnik miał do pokonania trasę 1500 metrów. W biegu udział wzięli uczniowie wszystkich klas. Dzięki wcześniejszym przygotowaniom treningowym prowadzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego wszyscy zawodnicy dobiegli do mety bezpiecznie.
Do etapu wojewódzkiego spośród dziewcząt i chłopców przedstawiciele Policji wyłonili po trzy osoby z najlepszymi wynikami. Najlepsi zawodnicy otrzymali też nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Rudka.

W kategorii dziewcząt miejsca na podium zajęły:
I miejsce - Dominika Piotrowska
II miejsce - Magdalena Markowska
III miejsce - Nina Dołęgowska

W kategorii chłopców najlepsze wyniki zdobyli:
I miejsce - Dominik Tymiński
II miejsce - Gracjan Budlewski